1396/03/08

گاز استریل گذاشته شده بر روی موضع جراحی را به مدت حداقل نیم ساعت یا فشار ملایم فک در دهان نگهدارید.

1-گاز استریل گذاشته شده بر روی موضع جراحی را به مدت حداقل نیم ساعت یا فشار ملایم فک در دهان نگهدارید.

2-به علت طولانی بودن زمان بی حسی (معمولا 3-4 ساعت) و بی حس بودن بافت های نرم اطراف دندان،  مواظب باشید لب، گونه یا زبان گاز گرفته نشود.(مخصوصا در فک پایین)

3-از شستشوی دهان با آب نمک، سرم شستشو و یا دهانشویه در روز جراحی خودداری نموده و از مک زدن و خالی کردن مکرر آب دهان اجتناب نمائید.

4- از روز دوم دهان را به آرامی با سرم شستشو، آب نمک رقیق شده و یا دهانشویه تجویز شده توسط دندانپرشک، بعد از هر وعده غذا و در ساعات بیداری، هر سه ساعت شستشو دهید.

5-مقداری نشت خونابه به مدت یک روز پس از جراحی دندان ظبیعی است.در صورت بروز خونریزی تکه ای گاز استریل بر موضع ثرار داده و با فشار ملایم دندان های مقابل بر روی آن به مدت  30 دقیقه نگهدارید. در صورت ادامه خونریزی این عمل را تکرار نموده و گاز جدید را بر روی گاز آغشته به خون قرار دهید و از تعویض گاز با فاصله های زمانی کمتر از 30 دقیقه خودداری نمائید.

6-بعد از انجام جراحی بر روی جراحت داخل دهان قشر خاکستری رنگی ممکن است دیده شود و دهان تا چند روز بدطعم است و بوی نامطبوعی دارد. این حالات طبیعی بوده و نشانگر وجود عفونت نمی باشد.

7-روز اول، رژیم غذایی مایع ولرم یا سرد داشته باشید. خوردن مایعات و غذای کافی  و مقوی (بخصوص غذاهای حاوی ویتامین C )  پس از جراحی بسیار مفید بوده و در بهبود زخم تاثیر بسزایی دارد.

8-در طی 24 ساعت اول پس از جراحی جهت کاهش خونریزی مایعات و مواد غذایی سرد مانند بستنی بخورید.

9-طی 3 روز اول جهت جلوگیری از باز شدن بخیه، از باز و بسته کردن زیاد دهان  برای جویدن لقمه های بزرگ و یا صحبت کردن بپرهیزید.

لبخنــــــد زیبا
امروزه دندانپزشکی تنها در مواقع درد دندان یا عفونت مورد استفاده نیست، دندانپزشکی نوین ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی با رویکرد زیبائی است. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن میمنت با نیت گردآوری تجهیزات روز دنیا به منظور خدمات رسانی کامل و بدون نقص به بیماران تاسیس گردید.
اطلاعات بیشتـــــر از این موضوع
نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده