اخبـــــار
دندانپزشکی زیبایی
1395/05/29

امروزه بیشترین مراجعات غیراورژانسی به پزشکان جهت انجام اعمال زیبایی و دستیابی به زیبایی در صورت می باشد. هریک از اعضای صورت سهم مشخصی در زیبایی شخص دارند.

تحقیقی بسیار جالب در این زمینه انجام شده است. در این تحقیق نشان داده شده است که در یک صورت نرمال سهم بینی در زیبایی صورت 10 درصد ، سهم ظاهر فکین ، دهان و الگوی لبخند 30 درصد، سهم چشمان 35 درصد و 25 درصد باقیمانده مربوط به فرم کلی صورت است

بنابراین یکی از عوامل مهم در زیبایی صورت مربوط به دندان ها و فک می باشد. در این مقاله به صورت خلاصه کلیه اعمال زیبایی که توسط دندانپزشک زیبایی و در گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت بر روی دندان ها انجام می شود را توضیح می دهیم.


ابتدا به عواملی که باعث می شوند شما به دندانپزشک زیبایی مراجعه نمایید می پردازیم.

1- دندان های نا منظم و روی هم رفته

2- وجود فاصله در بین دندان ها

3- بد رنگی دندان ها

4- لب پر شدن و شکستگی در لبه و بدنه دندان ها

5- سایش در سطح بیرونی دندان ها

6- اندازه کوچک دندان ها

7- مشخص نبودن دندان ها در لبخند( پنهان شدن دندان ها پشت لب ها حین لبخند )

8- مشخص بودن لثه در حین لبخند


به مجموعه کارهایی که برای زیبایی دندان ها حین لبخند انجام می شود، طراحی خط لبخند یا اصلاح طرح لبخند گفته می شود.

و اکنون درمان های مشکلات فوق را شرح خواهیم داد:


1- دندان های نا منظم و روی هم رفته

بهترین درمان در دندان های نامنظم و روی هم رفته، ارتودنسی می باشد. اما در صورتی که نامنظمی دندان ها به میزان کم باشد می توان با لمینت کردن دندان ها به زیبایی ایده ال رسید. جهت آشنایی با لمینت های دندانی به قسمت آموزش سایت مراجعه نمایید یا اینجا کلیک کنید.

یکی از اصلی ترین مزیت های لمینت در این موارد، کوتاه بودن طول دوره درمان و در نتیجه مشکلات درمان ارتودنسی از جمله پوسیدگی دندان ها را نخواهیم داشت.

 

2- وجود فاصله در بین دندان ها

بهترین درمان در فواصل بین دندانی زیاد، ارتودنسی می باشد. اما در صورتی که فاصله ها کم باشد ( که در اکثر موارد اینگونه می باشد) لمینت دندان ها ما را به نتیجه ایده ال می رساند. جهت آشنایی با لمینت های دندانی به قسمت آموزش سایت مراجعه نمایید یا اینجا کلیک کنید.

یکی از اصلی ترین مزیت های لمینت در این موارد، کوتاه بودن طول دوره درمان و در نتیجه مشکلات درمان ارتودنسی از جمله پوسیدگی دندان ها را نخواهیم داشت.


3- بد رنگی دندان ها

بدرنگی دندان ها را به دو روش می توان از بین برد:

1- لمینت کردن دندان ها                          2- بلیچینگ ( سفید کردن دندان ها )

بلیچینگ یا سفیدکردن دندان ها سفید کردن شیمیایی دندان هاست. در این روش رنگدانه های موجود در دندان که موجب بدرنگی دندان ها شده باشند با استفاده مواد شیمیایی مخصوص از بین می روند و دندان ها سفید می شوند. نکته مهم در بلیچینگ این است که در این روش دندان از یک مقدار مشخص ( تقریباً به اندازه ی سفیدی چشم های همان فرد ) سفیدتر نخواهد شد. در صورتی که دوست دارید دندان های شما به میزان زیادی سفید شوند بهترین درمان برای شما لمینت می باشد.

شما می توانید اطلاعات کامل در مورد بلیچینگ را در بخش خدمات مشاهده نمایید و یا اینجا کلیک کنید.

 

لمینت دندان به معنی افزودن یک لایه بسیار نازک بر روی سطح بیرونی دندان هاست. لمینت دندان به دو روش قابل انجام است.


لمینت کامپوزیت ( ونیر کامپوزیت )                                             لمینت سرامیک

-         ونیر کامپوزیت در مطب و توسط دندانپزشک و طی یک جلسه تقریباً طولانی انجام می شود. مهمترین مزیت آن عدم نیاز به تراش دندان و نیز قابلیت ترمیم شدن در صورت آسیب دیدگی می باشد.

 

-         در لمینت سرامیک دندان ها توسط دندانپزشک تراش خورده و آماده می شوند و قالب آن ها به لابراتوار ارسال می شود. پس از ساخت لمینت ها، دندانپزشک آن ها را بر روی دندان ها می چسباند. اصلی ترین مزیت لمینت سرامیک عدم رنگ پذیری آن ها است. و نیاز به تراش و نیز عدم قابلیت ترمیم شدن در صورت آسیب دیدگی از معایب آن است.

جهت آشنایی با لمینت های دندانی به قسمت آموزش سایت مراجعه نمایید و یا اینجا کلیک کنید.

 

4- لب پر شدن و شکستگی لبه و بدنه دندان ها

بهترین راه درمان در این حالت، ترمیم دندان ها توسط کامپوزیت ( ونیر کامپوزیت ) می باشد. در صورتی شکستگی دندان ها بیش از حد بوده و نیاز به درمان ریشه ( عصب کشی ) وجود داشته باشد، روکش های تمام سرامیک درمان ایده ال می باشند.

 

5- سایش در سطح بیرونی دندان ها

سایش در سطح بیرونی دندان ها موجب ایجاد ظاهر نازیبا در دندان ها می شود. با توجه به اینکه زیبایی و رنگ شفاف دندان ها به دلیل وجود مینای دندان می باشد، پس از سایش و از بین رفتن مینای دندان، علاوه بر ظاهر نازیبا، رنگ تیره ی عاج دندان نمایان شده و با بلیچینگ هم قابل درمان نیست.

برای رفع مشکل بدرنگی و ظاهر نازیبای متعاقب سایش دندان، دندان ها باید لمینت ( کامپوزیت یا سرامیک ) شوند. جهت آشنایی با لمینت های دندانی به قسمت آموزش سایت مراجعه نمایید و یا اینجا کلیک کنید.6- اندازه کوچک دندان ها

بهترین و ایده ال ترین درمان در این موارد لمینت ( کامپوزیت یا سرامیک ) می باشد. در صورتی که دندان ها به میزان بسیار زیاد کوچک بوده و فاصله ی بین آن ها بسیار زیاد باشد، روکش های تمام سرامیک درمان مناسب تری است.

 

7- مشخص نبودن دندان ها در لبخند( پنهان شدن دندان ها پشت لب ها حین لبخند )

این حالت به دلیل کوتاه بودن دندان ها و یا بلندی بیش از حد لب رخ می دهد. در صورت عدم تداخل دندان ها با دندان های فک مقابل، بهترین درمان افزایش طول دندان ها با استفاده از ونیر کامپوزیت یا لمینت سرامیک می باشد. این مورد یکی از موارد ایده ال برای درمان با لمینت سرامیک می باشد.

 

8- مشخص بودن لثه در حین لبخند

به این حالت Gummy Smile  یا لبخند لثه ای گفته می شود. در این حالت، لثه اطراف دندان های جلویی فک بالا برداشته می شوند تا در خط لبخند دیده نشود. این عمل را می توان به دو روش جراحی با تیغ جراحی و نیز جراحی با لیزر انجام داد. در گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت این جراحی توسط لیزر دایود انجام می پذیرد.

از مزایای جراحی با لیزر می توان به عدم خونریزی، عدم احساس درد پس از اتمام جراحی، امکان انجام جراحی و لمینت در یک جلسه به دلیل نداشتن خونریزی اشاره کرد.

پس از این جراحی، بدلیل افزایش طول دندان ها، زیبایی لخند به میزان بسیار زیادی افزایش خواهد یافت.


تمامی درمان فوق به استثنای ارتودنسی در گروه تخصصی دندانپزشکی و زیبایی میمنت به صورت تخصصی انجام می پذیرد.
دکتر محسن میمنت

دندانپزشک زیبایی


گروه دندانپزشکی میمنت

نیاوران - ابتدای پورابتهاج - بعد از کاخ نیاوران

22829189  -  22829107  -  09198251063


اینستاگرام : meimanat_clinic

نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده