بلیچینگ
در گروه دندانپزشکی میمنت , بلیچینگ یا سفید کردن دندان با استفاده از لیزر Biolase امریکا و مواد مخصوص بلیچینگ امریکایی و آلمانی انجام می شود.


بلیچینگ به معنی سفید کردن دندان ها می باشد. و به دو روش "درمطب" و "در خانه" انجام می گردد.
طی پروسه بلیچینگ ( سفید کردن دندان ها )مواد مخصوص با اثر بر روی رنگدانه های موجود بر روی دندان ها, آن ها را از بین برده و رنگ دندان ها سفیدتر می شوند.

نکاتی در خصوص بلیچینگ

- دندان ها با بلیچینگ حداکثر به اندازه ی سفیدی چشم شخص, سفید خواهند شد.
- طی پروسه بلیچینگ، دندان ها به دلیل از دست دادن آب, نمای برفکی و سفید تر از حد نرمال پیدا می کنند. بنابراین بهترین زمان برای قضاوت در خصوص رنگ دندان ها, حدود 5 روز پس از بلیچینگ می باشد.
گاهی اوقات برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه ممکن است  بلیچینگ تا 3 بار تکرار شود.
ماندگاری سفیدی دندان ها بعد از بلیچینگ ( سفید کردن دندان ها ) کاملاً بستگی به رژیم غذایی فرد دارد.
در صورتی که مواد خوراکی زیر را کمتر استفاده کنید, ماندگاری سفیدی دندان ها طولانی تر خواهد بود: " مواد غذایی رنگ دار صنعتی مانند رب و زعفران!!, مواد اسیدی مانند نوشابه و سایر نوشیدنی های گاز دار, مواد الکلی, لیموترش, سرکه و ترشیجات, چای, قهوه و نسکافه و ..."
- پس از بلیچینگ دندان ها تا چند روز حساس می باشند که با استفاده از داروهای ضد درد می توان آن را کاهش داد. این حالت موقت و گذرا بوده و نگران کننده نیست.( در صورتی که بلیچینگ به درستی انجام شده باشد)


انواع بلیچینگ

1- Office bleaching ( بلیچینگ در مطب )                    2- Home bleaching ( بلیچینگ در خانه )
Office Bleaching ( سفید کردن دندان در مطب )بسیار سریعتر از روش دیگر ( معمولاً پس از یک جلسه و حداکثر پس از سه جلسه ) به نتیجه دلخواه منجر می شود.

در این روش ژل های مخصوص بر روی دندان ها قرار داده می شوند و با استفاده فعال کننده های مخصوص, آن را فعال می کنند.

فعال کننده های مورد استفاده شامل لیزر, لامپ های هالوژن و LED  و مواد شیمیایی می باشند. که نتیجیه ی همگی مشابه می باشد.

تنها تفاوت در استفاده از لیزر در بلیچینگ, کوتاه نمودن زمان استفاده از ژل بر روی دندان ها می باشد که موجب حساسیت به مراتب کمتر دندان ها پس از بلیچینگ می شود.بلیچینگ (سفید کردن دندان) با لیزر

در این روش, ژل بلیچینگ با استفاده از لیزر فعال می شود و به همین دلیل حساسیت دندان ها پس از بلیچینگ به مراتب کاهش می یابد. متأسفانه در برخی موارد شاهد تبلیغاتی از قبیل اینکه بلیچینگ با لیزر مادام العمر بوده و یا قوی تر بوده و دندان ها را بیشتر سفید می کند به چشم می خورد که کاملاً اشتباه و گمراه کننده می باشد.


جهت دسترسی به اطلاعات کامل  در این خصوص می توانید به بخش لیزر مراجعه نمایید.
Home Bleaching ( بلیچینگ یا سفید کردن دندان در خانه )در این روش از دندان ها قالب تهیه شده و یک تِری Tray ( که کاملاً منطبق بر دندان های شماست ) همراه با ژل بلیچینگ خانگی که به مراتب ضعیف تر از ژل بلیچینگ در مطب می باشد به شما تحویل داده می شود.

بسته به نوع ژل, به مدت محدودی و شبانه, ژل بلیچینگ با استفاده از تری بر روی دندان ها قرار می گیرد و پس از رسیدن به نتیجه دلخواه, پروسه تکرار نمی شود.

یکی از مزایای اصلی این روش, قابلیت تکرار پذیری آن فقط با خرید ژل های جدید در طولانی مدت می باشد.بهترین حالت برای دستیابی به نتیجه دلخواه و ماندگار, ترکیب دو روش Office Bleaching  و Home Bleaching به معنی شروع با Office  و ماندگار نمودن سفیدی در طولانی مدت با استفاده منظم دوره ای از Home می باشد.
سؤالات خود را در این زمینه از ما بپرسید.

دکتر محسن میمنت آبادی

دندانپزشک زیبایی


گروه دندانپزشکی میمنت

نیاوران - ابتدای پورابتهاج - بعد از کاخ نیاوران

22829189  -  22829107  -  09198251063


اینستاگرام : meimanat_clinic

لبخنــــــد زیبا
امروزه دندانپزشکی تنها در مواقع درد دندان یا عفونت مورد استفاده نیست، دندانپزشکی نوین ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی با رویکرد زیبائی است. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن میمنت با نیت گردآوری تجهیزات روز دنیا به منظور خدمات رسانی کامل و بدون نقص به بیماران تاسیس گردید.
اطلاعات بیشتـــــر از این موضوع
نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده