ترمیم ( پرکردن) دندان

گروه دندانپزشکی میمنت

با استفاده از بهترین مواد ترمیمی در دنیا و بهره گیری از مجرب ترین پزشکان, ترمیم های دندانپزشکی را انجام می دهد.
منظور از ترمیم دندان؛ برداشتن پوسیدگی ها و جایگزین کردن آن با مواد ترمیمی دندانپزشکی است. هرچه دیرتر دندان پوسیده دیرتر ترمیم گردد, پوسیدگی بیشتر منتشر شده و به عصب ( پالپ ) دندان رسیده و آن را درگیر می کند و دندان نیاز به درمان ریشه ( عصب کشی ) خواهد داشت. بنابراین با مشاهده اولین علائم از قبیل حساسیت دندان به آب یا هوای سرد, حساسیت به شیرینی, وجود زبری روی دندان یا پاره شدن نخ دندان حین استفاده در بین دندان ها به دندانپزشک خود مراجعه کنید.


ترمیم های دندانپزشکی به دو دسته "کامپوزیت" و "آمالگام" تقسیم می شوند که در بخش آموزش به صورت کامل در خصوص ویژگی های  هر دو توضیح داده شده است.درمان ریشه یا عصب کشی دندان

هر دندان دارای تعداد ریشه مشخص و هر ریشه نیز در هر دندان دارای تعداد کانال مشخص می باشد.

در داخل کانال های ریشه های دندان و مقداری از تاج آن, پالپ یا همان ترکیبی که شامل عصب دندان نیز می باشد وجود دارد. در صورتی که پوسیدگی از مینا و عاج دندان گذشته و به پالپ برسد, دچار دندان درد می شویم و اصولاً دندان نیاز به درمان ریشه ( عصب کشی ) دارد. 

 

در طی پروسه درمان ریشه ( عصب کشی ), دندانپزشک کانال های دندان را از محتویات پالپ خالی نموده, و دیواره های کانال را تمیز و صاف می نماید تا برای پرکردن مهیا گردد. پس از پرشدن کانال ها با مواد مخصوص, تاج دندان ترمیم می شود.

 

انجام یک درمان ریشه خوب نیاز به تبحر کافی و استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن دندانپزشکی دارد. در گروه دندانپزشکی درمان ریشه توسط دستگاه اپکس یاب و موتور مخصوص روتاری عصب کشی و با استفاده از بهترین مواد توسط مجرب ترین دندانپزشکان انجام می شود.

در ایده آل ترین شرایط, درمان ریشه حدود 80 درصد موفق خواهد بود و در حدود 20 درصد موارد علیرغم وجود درمان ریشه مناسب, نیاز به درمان ریشه مجدد وجود دارد.

به 2 دلیل در اکثر مواقع پس از درمان ریشه, بهتر است تاج دندان توسط روکش پوشیده شود.

1- دندان به دلیل درمان ریشه توانایی بازسازی خود و تولید سلول های جوان و منعطف را از دست می دهد و استعدادش به شکست بیشتر خواهد شد.

2- به دلیل نفوذ گسترده پوسیدگی و نیاز ایجاد دسترسی مستقیم به کانال ها, بخش زیادی از تاج دندان تراش خواهد خورد و در این حالت نیز دندان مستعد شکست خواهد بود و بهتر است که توسط روکش کاور گردد.
جرمگیری

جرم یا تارتار, بر خلاف تصور عموم مردم, به اجرام شبیه سنگ در اطراف دندان ها و نزدیک لثه گفته می شود.( تصور عموم مردم بر این است که منظور از جرم، رنگ زرد یا قهوه ای روی دندان ها می باشد).

جرم دندان برخلاف رنگدانه های روی دندان, برای بافت نگهدارنده دندان یعنی لثه و استخوان بسیار مضر می باشد.

در صورتی که جرم گیری به موقع و به درستی انجام نشود, تحلیل لثه و متعاقب آن تحلیل استخوان رخ خواهد دارد. و هنگامی که تحلیل لثه و ستخوان اطراف دندان زیاد باشد موجب لقی دندان و در نهایت کشیدن دندان می گردد. در چنین شرایطی کاشت دندان یا ایمپلنت نیز بسیار سخت، پرهزینه و پیچیده خواهد بود.

بنابراین  هر 6 ماه به دندانپزشک خود مراجعه نمایید تا در صورت تشکیل جرم بر روی دندان ها, جرمگیری برای شما انجام گردد.مطالب مرتبط:

آیا جرمگیری به مینای دندان آسیب می رساند؟
دکتر محسن میمنت

دندانپزشک زیبایی


گروه تخصصی  دندانپزشکی و زیبایی میمنت

نیاوران - ابتدای پورابتهاج - بعد از کاخ نیاوران

22829189  -  22829107  -  09198251063


اینستاگرام : meimanat_clinic
لبخنــــــد زیبا
امروزه دندانپزشکی تنها در مواقع درد دندان یا عفونت مورد استفاده نیست، دندانپزشکی نوین ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی با رویکرد زیبائی است. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن میمنت با نیت گردآوری تجهیزات روز دنیا به منظور خدمات رسانی کامل و بدون نقص به بیماران تاسیس گردید.
اطلاعات بیشتـــــر از این موضوع
نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده