جوانسازی پوست با آر اف ( RF ) فرکشنال یا میکرونیدلینگ آر اف ( RF )

ترمیم کلاژن های پوست و جوانسازی با اسکارلت

پزشکان در سال های اخیر از امواج رادیویی به عنوان درمانی برای از بین بردن چروک ها و سفت نمودن پوست های شل و افتاده استفاده می نمایند. جدیدترین و برترین نمونه این تکنولوژی دستگاه اسکارلت است که دارای تاییدیه ثبت اختراع جهانی بوده و به واسطه تکنولوژی خاص خود یک متد غیر تهاجمی، بدون درد یا با درد کم و بی عارضه می باشد.

دستگاه سوزن هایی از جنس طلا دارد که علاوه بر جلوگیری از ایجاد حساسیت به دلیل رسانایی بالا پس از ورود به پوست ناحیه تحت درمان امواج آر اف را در اعماق پوست آزاد نموده و در نتیجه درمانی عمیق تر و موثر تر را برای پوست به ارمغان می آورد. عمق نفوذ سوزن های مذکور از 0.5تا 3.5 میلی متر با توجه به نوع درمان و ناحیه مورد درمان قابل تغییر است.

 

مختصری در مورد پوست

پوست از سه لایه اپیدرم، درم و هایپودرم تشکیل شده است، قسمت میانی یا همان درم مسئول استحکام و قوام پوست است و از رشته هایی به نام کلاژن و الاستین تشکیل شده است. این رشته ها با افزایش سن و عوامل دیگر نظیر آفتاب، سیگار، استرس و ... تغییر شکل داده و تضعیف می شوند و درنتیجه باعث شلی پوست، افتادگی صورت و  ایجاد چروک ها می شوند.

 

مکانیسم اثر اسکارلت

اسکارلت ستون های حرارتی به شکل قطره اشک در درم و درم عمقی ایجاد می کند. سیستم های RF فرکشنال امکان ایجاد دما بین 40-60 درجه سانتی گراد را دارا می باشند اما اسکارلت حرارتی بین 57 تا 60 درجه سانتی گراد را فراهم سازد. و این نکته بسیار حائز اهمیت است که دستگاه بیشترین دما را در درم عمقی ایجاد کند.

 

کاربردهای اسکارلت چیست؟

مهم ترین کاربرد اسکارلت در سفت کردن پوست و درمان شلی پوست است، در واقع اسکارلت این قابلیت را دارد که لیفتینگ بدون جراحی برای پوست ایجاد کند. این اثر به سه صورت ظاهر می شود که اولین اثر از همان جلسه درمان به بعد شروع خواهد شد اثر دوم 3 تا 4 هفته بعد با ترمیم کلاژن های موجود در پوست اتفاق می افتد و اثر آخر و مهم تر، با تحریک فیبروبلاست ها (سلول های سازنده کلاژن) باعث ساخته شدن کلاژن و الاستین جدید در پوست می شود.

یکی از کاربردهای مهم اسکارلت در سفت کردن قسمت تحتانی صورت شامل غبغب و پوست نواحی فک پایین، چروک های دور لب و افتادگی اطراف چانه و نیز پوست گردن می باشد به طوری که بیمار بعد از اتمام جلسات درمان رضایت چشمگیری از بهبود این مشکلات دارد. اثربخشی اسکارلت در برطرف کردن چروک های اطراف چشم بسیار شگفت انگیز است. ترکیب این روش درمانی با بوتاکس می تواند بهترین گزینه برای چروک های اطراف چشم باشد.

اسکارلت در درمان اسکارهای فرورفته، آکنه و بطور خاص در درمان اسکارهای عمقی بسیار موثر است. در روش های دیگر برای درمان این نوع از اسکارها احتمال بوجود آمدن عوارضی مانند لک و سوختگی بسیار زیاد است در حالی که در درمان با اسکارلت هیچ گونه لک و سوختگی برجای نمی ماند لذا یک گزینه بسیار مناسب خواهد بود. همچنین نتایج بسیار جالبی در برطرف کردن اسکارهای سوختگی یا ناشی از جراحی دارد.

کاربرد دیگر آن درمان جوش فعال صورت است. خانم هایی که بر اثر مشکلات هورمونی در سنین 30-40 سال هنوز جوش میزنند پس از درمان با اسکارلت علاوه بر جوانسازی پوست از کاهش جوش های صورت ابراز رضایت می کنند. کاربرد بعدی آن درمان ترشح بیش از حد چربی و درمان منافذ باز پوستی است، به طوری که کاهش 60-70% ترشح چربی صورت فقط بعد از یک بار درمان مشهود است.

این تکنولوژی در درمان ترک های پوستی استریا نیز موثر بوده به طوری که جز یکی از بهترین درمان های آن است. البته این اثر بخشی نسبی است و به معنی از بین بردن کامل آنها نیست ولی باعث کمتر شدن استریا می شود در ضمن پوست این نواحی که اسکارلت شده نیز سفت می گردد. یکی از جالب ترین کاربردهای اسکارلت درمان تعریق بیش از حد در ناحیه زیر بغل است، در بررسی های صورت گرفته این اثر طولانی مدت است همچنین کسانی که از بوی بد عرق شکایت دارند می توانند از این درمان بهره ببرند.

 

تعداد جلسات درمانی اسکارلت و فواصل بین درمان چگونه است؟

تعداد جلسات بستگی به هدف درمان، نوع و شدت مشکل پوستی دارد و با صلاحدید پزشک 3 تا 4 جلسه درمان با فواصل یک ماه الزامی است. با توجه به اینکه نمی توان از روند پیری جلوگیری نمود بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که تا آخر عمر به درمان مجدد احتیاج نباشد از اینرو پیشنهاد می شود هر 6 ماه تا یکسال یک بار بیمار جهت درمان نگه دارنده به پزشک مراجعه کند.

 

آیا این روش درمانی احتیاج به مکمل های دیگر دارد؟

معمولاً اسکارلت درمان کامل و جامعی را ارائه می دهد ولی در بعضی مواقع درمان ترکیبی با روش های دیگر اثرات مورد نظر را دو برابر می کند. مثلاً در مورد افتادگی شدید پوست در خانم های مسن ترکیب آن با Doublo (جدیدترین سیستم هایفو) نتایج عالی به همراه دارد.

لبخنــــــد زیبا
امروزه دندانپزشکی تنها در مواقع درد دندان یا عفونت مورد استفاده نیست، دندانپزشکی نوین ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی با رویکرد زیبائی است. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن میمنت با نیت گردآوری تجهیزات روز دنیا به منظور خدمات رسانی کامل و بدون نقص به بیماران تاسیس گردید.
اطلاعات بیشتـــــر از این موضوع
نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده