درمان ریشه ( عصب کشی )

هر دندان دارای تعداد ریشه مشخص و هر ریشه نیز در هر دندان دارای تعداد کانال مشخص می باشد.

در داخل کانال های ریشه های دندان و مقداری از تاج آن, پالپ یا همان ترکیبی که شامل عصب دندان نیز می باشد وجود دارد. در صورتی که پوسیدگی از مینا و عاج دندان گذشته و به پالپ برسد, دچار دندان درد می شویم و اصولاً دندان نیاز به درمان ریشه ( عصب کشی ) دارد. 

 

در طی پروسه درمان ریشه ( عصب کشی ), دندانپزشک کانال های دندان را از محتویات پالپ خالی نموده, و دیواره های کانال را تمیز و صاف می نماید تا برای پرکردن مهیا گردد. پس از پرشدن کانال ها با مواد مخصوص, تاج دندان ترمیم می شود.

 

انجام یک درمان ریشه خوب نیاز به تبحر کافی و استفاده از تجهیزات و امکانات مدرن دندانپزشکی دارد. در گروه دندانپزشکی درمان ریشه توسط دستگاه اپکس یاب و موتور مخصوص روتاری عصب کشی و با استفاده از بهترین مواد توسط مجرب ترین دندانپزشکان انجام می شود.

 


در ایده آل ترین شرایط, درمان ریشه حدود 80 درصد موفق خواهد بود و در حدود 20 درصد موارد علیرغم وجود درمان ریشه مناسب, نیاز به درمان ریشه مجدد وجود دارد.

 


به 2 دلیل در اکثر مواقع پس از درمان ریشه, بهتر است تاج دندان توسط روکش پوشیده شود.

1- دندان به دلیل درمان ریشه توانایی بازسازی خود و تولید سلول های جوان و منعطف را از دست می دهد و استعدادش به شکست بیشتر خواهد شد.

2- به دلیل نفوذ گسترده پوسیدگی و نیاز ایجاد دسترسی مستقیم به کانال ها, بخش زیادی از تاج دندان تراش خواهد خورد و در این حالت نیز دندان مستعد شکست خواهد بود و بهتر است که توسط روکش کاور گردد.

 

 

گروه دندانپزشکی میمنت

نیاوران - ابتدای پورابتهاج - بعد از کاخ نیاوران

22829189  -  22829107  -  09198251063


اینستاگرام : meimanat_clinic

لبخنــــــد زیبا
امروزه دندانپزشکی تنها در مواقع درد دندان یا عفونت مورد استفاده نیست، دندانپزشکی نوین ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی با رویکرد زیبائی است. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن میمنت با نیت گردآوری تجهیزات روز دنیا به منظور خدمات رسانی کامل و بدون نقص به بیماران تاسیس گردید.
اطلاعات بیشتـــــر از این موضوع
نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده