محافظ دندانی(ورزشی)

گروه دندانپزشکی میمنت, اولین مرکز تخصصی ساخت محافظ های دندانی ورزشی در تهران می باشد.محافظ های دهانی جهت جلوگیری از آسیب به دندان ها و استخوان فک ها در حین فعالیت های ورزشی و پرخطر استفاده می شود.

محافظ های دهانی ( ورزشی ) در کودکان و نوجوانان بدلیل وضعیت رشد استخوانی و آسیب پذیرتر بودن در این سنین از اهمیت بیشتری برخوردار است.

استفاده از محافظ های دهانی در ورزش های پرخطر مانند ورزش های رزمی, بسکتبال, دوچرخه سواری, اسکیت, اسکی و .... برای کودکان و نوجوانان  الزامی است.


انواع محافظ دهانی


1- نوع پیش ساخته غیر قابل تغییر 

 این نوع به دلیل سخت بودن و نیز اینکه غیر قابل تغییر می باشد به هیچ وجه بر دندان ها و فک منطبق نبوده و حتی میتواند خود عامل آسیب رسانی به فک ها و دندان ها باشد. و به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.


2- نوع پیش ساخته قابل تغییر

این نوع همانند نوع اول بوده با این تفاوت که با استفاده از گرما می توان تغییراتی در آن ایجاد کرد. روش استفاده از آن به این صورت است: محافظ را قبل از استفاده در داخل آب جوش قرار داده و پس از نرم شدن در داخل دهان قرار داده و با انگشتان دست بر روی دندان ها فرم داده می شود.

این نوع از نوع اول بهتر بوده اما به دلیل عدم تطابق کامل بر روی دندان ها و نیز آسیب پذیر بودن به خاطر استفاده از گرما در استفاده ی از آن, محافظت کامل را از دندان ها و فک بعمل نمی آورد.


3- محافظ دهانی اختصاصی


این نوع توسط دندانپزشکان و پس از قالبگیری از فک و دندان ها ساخته می شود. بدلیل اینکه از روی قالب دندان ها ساخته می شود تطابق کامل بر روی دندان ها و فک دارد و محافظت کامل را از دندان ها و فک بعمل می آورد.


بهترین نوع محافظ دهانی, محافظ دهانی اختصاصی است که توسط دندانپزشکان ساخته می شود.

گروه تخصصی  دندانپزشکی و زیبایی میمنت

نیاوران - ابتدای پورابتهاج - بعد از کاخ نیاوران

22829189  -  22829107  -  09198251063


اینستاگرام : meimanat_clinic


لبخنــــــد زیبا
امروزه دندانپزشکی تنها در مواقع درد دندان یا عفونت مورد استفاده نیست، دندانپزشکی نوین ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی با رویکرد زیبائی است. کلینیک دندانپزشکی دکتر محسن میمنت با نیت گردآوری تجهیزات روز دنیا به منظور خدمات رسانی کامل و بدون نقص به بیماران تاسیس گردید.
اطلاعات بیشتـــــر از این موضوع
نیاوران . ابتدای پورابتهاج . بعد از کاخ نیاوران . جنب بانک صادرات . پلاک 366
021-22829107
mohsen.meimanat@gmail.com
خـــدمــات برگزیده